Opolski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza na Krainę Zdrowia Dzieci 2024! - Największe medyczne wydarzenie poświęcone zdrowiu dzieci.

Wydarzenie odbędzie się 10 lutego 2024 r. w godz. 9.00 – 17.00 na terenie Centrum Wystawienniczo – Kongresowego w Opolu (ul. Wrocławska 158). Jest ono dedykowane dzieciom w wieku od 0 do 18 roku życia. Dzieci pod opieką rodziców będą miały możliwość skorzystania z konsultacji i porad lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, w szczególności pediatrów oraz specjalistów z różnych dziedzin medycyny.

Celem odwrócenia negatywnego trendu w zdrowiu naszych dzieci, a także szerzeniu działań profilaktycznych, Opolski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza na bezpłatne, bez skierowania i rejestracji badania lekarskie. Do dyspozycji dzieci i ich rodziców będzie kilkadziesiąt gabinetów lekarskich. Do udziału zapraszamy dzieci bez objawów infekcji. Całe wydarzenie zorganizowane będzie w atmosferze przyjaznej dzieciom. Do organizacji imprezy zapraszamy partnerów, którzy zapewnią uczestnikom edukację poprzez zabawę. Zaangażują się w organizację występów i gier dla najmłodszych. Pokazy sportowe, animatorzy, dekoracje i inne atrakcje pozwolą całym rodzinom spędzić przyjemnie czas. W czasie trwania eventu będziemy również promować wśród najmłodszych aktywność fizyczną.

„Kraina Zdrowia Dzieci” jako stała wizytówka naszych działań prozdrowotnych staje się naszym dużym i powtarzalnym projektem. We wrześniu 2021 roku pierwszy raz zorganizowaliśmy event w siedzibie naszego Oddziału. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Powodzenie akcji było na tyle duże, że kolejne edycje zdecydowaliśmy się zorganizować w miejscach o większej powierzchni i dostosowanych do organizacji imprez na większą skalę.

W programie:

STREFA MAMY

 • rehabilitacja po cesarskim cięciu - integracja blizny z siecią powięziową, USG blizny - specjaliści z Politechniki Opolskiej
 • fizjoterapia uroginekologiczna, diagnostyka rozstępu mięśnia prostego brzucha - specjaliści z Politechniki Opolskiej
 • ocena składu ciała - specjaliści z Politechniki Opolskiej
 • zajęcia ruchowe dla ciężarnych - specjaliści z Politechniki Opolskiej

STREFA MALUCHA

 • porady laktacyjne i opieka nad noworodkiem – Zdrowa Rodzina
 • konsultacje neonatologiczne – dr n. med. Alina Kowalczykiewicz – Kuta, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie neonatologii, lekarze z Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, lek. med. Bartosz Biedroń, lek.med. Małgorzata Bihun
 • ocena rozwoju niemowlaka i małego dziecka – Specjaliści z Politechniki Opolskiej
 • fizjoterapia niemowląt i małych dzieci – Specjaliści z Politechniki Opolskiej, Zdrowa Rodzina, Clipp

KONSULTACJE SPECJALISTYCZNE

 • neurologopedyczne – Centrum Logopedyczne i Psychologiczno – Pedagogiczne CLIPP, specjaliści z Politechniki Opolskiej
 • laryngologiczne –Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, lek. med. Dariusz Domagała, SP ZOZ Kędzierzyn – Koźle
 • dermatologiczne – Optima Medycyna
 • dietetyczne – Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
 • pulmonologiczne – Stobrawskie Centrum Medyczne, Prudnickie Centrum Medyczne
 • kardiologiczne – NZOZ Specjalistyka, Scanmed
 • alergologiczne – Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, SP ZOZ Kędzierzyn – Koźle, lek. med. Z. Kurzyca
 • psychologiczno – psychiatryczne – Soteria Anamija Zawada, Centrum Terapii Języka
 • chirurgiczne – lek. med. A. Wojtyłko
 • fizjoterapeutyczne – Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, NZOZ KANMED Głuchołazy, Neurorehabilitacja M.G. Bilińscy
 • pediatryczne – Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, Optima Medycyna, Centrum Zdrowia w Opolu
 • stomatologiczne – Dentobusy
 • endokrynologiczne – Esmed, NZOZ Specjalistyka
 • urologiczne – Klinika Nova

BADANIA

 • słuchu – Audiofon, Audika
 • wzroku – zakład optyczny Siejka, OKOklinik, OneDayClinic
 • znamion – Opolskie Centrum Onkologii
 • USG – Helimed
 • EKG – NZOZ Specjalistyka
 • Składu masy ciała – Politechnika Opolska

Zajęcia edukacyjne oraz animacje dla dzieci.

Miejsce i data wydarzenia:
Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Opolu, ul. Wrocławska 158
10 lutego 2024 r. (sobota) od 9.00 do 17.00

https://www.nfz-opole.pl/aktualnosci-i-komunikaty/kraina-zdrowia-dzieci-najwieksze-wydarzenie-medyczne-dla-dzieci/WYBÓR OFERT - MODERNIZACJA OPROGRAMOWANIA MEDYCZNEGO ORAZ DOSTAWA I INSTALACJA INFRASTRUKTURY IT


Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Andrzej Proszewski Sp. z o.o. w Oleśnie, ul. Pieloka 14 informuje, że dokonał wyboru najkorzystniejszych ofert na modernizacje oprogramowania medycznego oraz dostawę infrastruktury IT.


WYDŁUŻENIE TERMINU SKŁADANIA OFERT


Szanowni Państro,

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Andrzej Proszewski Sp. z o.o. informuje, że termin przesyłania ofert w związku z prowadzonym postępowaniem ofertowym pt. "Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia" ("e-usługi POZ"), finansowanym z Funduszy Europejskich, zostaje wydłużony do dnia 15.09.2023 roku, do godz. 11:00.

W załączeniu znajdą Państwo niezbędne dokumenty do wzięcia udziału w postępowaniu.


ZAPYTANIE OFERTOWE


Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Andrzej Proszewski Sp. z o.o. zaprasza do składania ofert na modernizację oprogramowania medycznego oraz dostawę i instalację infrastruktury IT.

Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy przesłać drogą elektroniczną nzoz@nzoz-aproszewski.pl lub drogą pocztową bądź osobiście do dnia 12.09.2023 roku, do godz. 11:00.

Wszelkie informacje oraz potrzebne dokumenty znajdziecie Państwo poniżej:


Projekt „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia” („e-usługi POZ”)


Jesteśmy Grantobiorcą w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia” („e-usługi POZ”), finansowanym z Funduszy Europejskich.

Nasza placówka otrzymała Grant na rozbudowę systemu gabinetowego oraz zakup sprzętu teleinformatycznego, które umożliwiają tworzenie i udostępnianie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) oraz świadczenia e-usług.

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską w ramach pakietu REACT-EU, wspierającego przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19.

Realizatorem projektu jest Ministerstwo Zdrowia, a jego wartość wynosi 99 589 028,57 zł.

Celem projektu jest wsparcie cyfryzacji placówek POZ w zakresie świadczenia e-usług, integracji z systemem e-zdrowia oraz usprawnienie udzielania świadczeń.

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://zdrowie.gov.pl/poiis/strona-1029-e_uslugi_poz.html


Jak należy zgłaszać nieprawidłowości?

Instytucja Zarządzająca Programem Infrastruktura i Środowisko, przywiązuje szczególną wagę do zapewnienia realizacji projektów w ramach Programu w sposób etyczny, jawny i przejrzysty. Dlatego też stworzone zostało proste narzędzie do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości dotyczących projektów finansowanych ze środków pochodzących z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektów.

W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy:

lub


Więcej informacji na ten temat: przejdź na stronę programu Infrastruktura i Środowisko